Raid patriotyczny „Śladami niepodległości”

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych w dniach 7-23 czerwca 2021 r. po raz szósty organizuje tym razem 16-dniowy patriotyczny rajd „Śladami niepodległości” po wschodnich rubieżach Polski.

Program rajdu zawiera odwiedzenie miejsc, pomników i cmentarzy upamiętniających wysiłek wcześniejszych pokoleń w walkach o niepodległość ojczyzny połączony spotkaniem z młodzieżą licealną, Ordynariuszem Diecezji Drohiczyńskiej ks. Biskupem Piotrem Sawczukiem. Pobyt związany jest także z wypoczynkiem, rekreacją i regeneracją sił
w tym urokliwym zakątku naszej ojczyzny.

Uczestnicy rajdu to działacze opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowane z powodów politycznych m.in. z białostockiego, gdańskiego, gliwickiego, katowickiego, krakowskiego, łódzkiego, poznańskiego, rzeszowskiego, siedleckiego, szczecińskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, warszawskiego, wrocławskiego… Jest to drugie pokolenie, które w minionym stuleciu wywalczyło wolność Polski i która to wolność trwa najdłużej od czasów rozbiorów. Ponadto większość z tych osób po raz pierwszy będzie miała możliwość wyjazdu i pobytu w tym rejonie kraju.

Dzień 13 czerwca przeznaczony został na spotkanie z zaproszonym Premierem Mateuszem Morawieckim i szefem Urzędu Kombatantów
J. Kasprzykiem.

Rajd jest realizowany przede wszystkim dzięki sfinansowaniu go w przeważającej części ze środków Fundacji PZU, która jestem partnerem przedsięwzięcia.

Promocję medialną i współorganizację wsparł Samorząd Województwa MazowieckiegoPatronat medialny objęty został przez tygodnik Echo Katolickie, Nasz Dziennik, Telewizję TRWAM, Radio Maryja, Katolickie Radio Podlasie, TVP3.

                          

                

                                   

Radio Maryja:

 

Patriotyczny rajd „Śladami niepodległości”

Echo Nasz Dziennik