Marsz dla Niezłomnych

W dniu 1 marca 2024 r. odbyły się w Siedlcach społeczne uroczystości poświęcone pamięci Żołnierzy Niezłomnych zorganizowane przez nasze Stowarzyszenia po raz czwarty. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w par. Ducha Św. celebrowaną przez ks. Biskupa Ordynariusza Kazimierza Gurdę w koncelebrze siedmiu kapłanów w tym dziekana dekanatu siedleckiego ks. Dariusza Mioduszewskiego i proboszcza miejsca ks. Janusza Wolskiego. W podnioślej patriotycznej homilii ks. Biskup nawiązując do bohaterskim czynów żołnierzy niezłomnych w walce o wolność Polski wspomniał także o niezłomnych kapłanach wspomagających niepodległościowe podziemie podając przykład ks. Lucjana Niedzielaka męczennika z Podlasia zamordowanego w nocy z 5/6 lutego 1947 przez UB.
Po Mszy św. wszyscy udali się na Skwer Wileński na dalsze uroczystości pod pomnik V i VI Brygady Wileńskiej, na którym wyryte są nazwiska Niezłomnych:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02fpFKfEs3vPwxowSqMbuwzbmg6PyfnMoWYh5cnYP3p4nULpGPw5Nt9QMVQaFdmxPJl&id=100064698666538